Projekt

Obytného souboru

Projekt

MANSBERK . ZNOJMO


Architekti obytného souboru Mansberk - Kuba & Pilař architekti s.r.o. je brněnská architektonická kancelář založená roku 1996 architekty Ladislavem Kubou a Tomášem Pilařem.

Patří mezi nejoceňovanější české ateliéry a jejich stavby několikrát uspěly v Grand Prix architektů, např. knihovna filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, která získala hlavní cenu za architekturu Grand Prix 2002. Mezi jejich další známé projekty patří obytný soubor Na Krutci v Praze, palác Omega v Brně a City Park v Jihlavě, který byl oceněn titulem Stavba roku 2009. V roce 2009 byla fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice postavená podle jejich projektu oceněna hlavní cenou za architekturu Grand Prix, v roce 2011 získal cenu Grand Prix za novostavbu bytový dům Ostravská brána v Ostravě.

V roce 2008 architektonická kancelář Kuba & Pilař architekti s.r.o. dokončila projekt Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě (stavba zatím nebyla realizována), od roku 2010 probíhají práce na projektech nové budovy Západočeské galerie v Plzni a fakulty humanitních studií Karlovy univerzity v Praze.

Práce architektonické kanceláře Kuba & Pilař architekti s.r.o. byly několikrát nominovány na Evropskou cenu za architekturu Mies van der Rohe Award a byly publikovány v domácím i zahraničním tisku.

www.archi.cz/kuba.pilar